Genoa shkarkon Juriç, një ish pret mbas dere

Updated: 08:57 - Nëntor 6, 2017

Sezoni katastrofik i Genoas në këto 12 javë kampionat, i ka kushtouar stolin Ivan Juriç. Humbja në derbi me Sampdorian  ka detyruar drejtuesit e klubit të vendosin fundin e bashkëpunimit më trajnerin kroat.

Vetëm 6 pikë në rënditje dhe stampimi në vendin e parafundit kanë kthyer hijet e Seria B.

Sipas Sportmediaset, klubi gjenovez pritet të emërojë  në stol një ish, Davide Ballardinin.

53 vjeçari e ka drejtuar Genoan në sezonin 2010-2011 dhe në vitin 2013.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *