FIFA: Argjentina vazhdon të jetë në krye të klasifikimit, e ndjekur nga Brazili dhe Gjermania

Updated: 15:51 - Janar 12, 2017
2830313_full-lnd

Klasifikimi i FIFA-s vazhdon të kryesohet nga Argjentina, e ndjekur nga Brazili dhe Gjermania, sipas listës së publikuar të enjten.

Argjentina e Lionel Messit ka marrë kryesimin në prillin e kaluar në vend të Belgjikes, duke vazhduar dominimin.

Top 10 nuk ka patur asnjë ndryshim që nga klasifikimi i fundit i publikuar në 22 dhjetor 2016.

Klasifikimi i FIFA-s i 12 janarit 2017 është:

1. Argjentinë

2. Brazil

3. Gjermani

4. Kili

5. Belgjikë

6. Kolumbi

7. Francë

8. Portugali

9. Uruguai

10. Spanjë

13. Angli

/ATA/

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *