Ferrari ”kërcënon” me largim nga F1

Updated: 13:01 - Nëntor 4, 2017

Ferrari do i japë lamtumirë Formula 1 nëse nuk do miratohen propozimet e bërë për të ndryshuar dizajnin e motorrit.

Gjatë një konference me investitorët, presidenti i Ferrarit, Sergio Marchionne ka deklaruar se nëse propozimet e bëra nga skuderia e tij nuk miratohen, ata do i japin lamtumirë Formula one.

Marchionne tha se F1 kishte qenë pjesë e ADN-së tonë që nga dita që kemi lindur dhe  shtoi se nëse nuk ndryshon dizajni i  motorrin, Ferrari nuk do marrë më pjesë në garat e F1.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *