Europa League- Përcaktohen çiftet gjysmëfinaliste

Updated: 15:43 - Prill 21, 2017

Manchester United do te ndeshet me Celta Vigo ne gjysmefinalet e Europa League, sipas shortit te hedhur te premten ne selien e UEFA ne Zvicer, ndersa Lyon do te perballet me Ajax Amsterdam.

Celta Vigo dhe Ajax do te luajne ne fushat e tyre ne ndeshjet vajtje me 4 maj, ndersa ndeshjet e kthimit do te luhen me 11 maj ne Manchester dhe ne Lyon.

Finalja do te luhet me 24 maj ne Stockholm./ATA/

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *