EL/ Një biletë për “kollosët” europian  

Updated: 08:13 - Nëntor 2, 2017

Golat, spektakli dhe rezultatet surprizë në Champions , i hapin rrugë edhe kompeticionit tjetër
europian, Uefa Europa League.

Mbrëmja e sotme pritet të jetë e zjarrtë për futbolldashëshit shqiptarë, pasi Skënderbeu do ketë një duel mjaft interesant në Beograd, ku do ndeshet me Partizanin e Beogradit.

Ndoshta sytë nuk do “ngulen” në këtë takim, pasi sfida interesante premton mbrëmja e sotme, por veshët do përqëndrohen në Beograd.

“Kollosë” të futbollit europian, si Milan, Arsenal, Marseille dhe Lyon do luajnë takimin e katërt për të siguruar një biletë për fazën e 1/16.

Në grupin D, Milan do të udhëtojë në transfertën greke, ku si kundërshatrë do ketë AEK-ut.

Me interes të veçantë pritet edhe takimi që do zhvillohet në Francë, ku Lyon-i do të presë në shtëpi Evertonin.

Në Emiratës Stadium, Arsenal do të presë skuadrën serbe të Crvena Zvezda.

Duele interesante premtojnë dhe grupet e tjera.

Në grupi K, Lacio e Strakoshës pret Nice-n, dhe Vitese e Rashicës, belgët e Waregem.

Ja dhe tabela e plotë e 24 takimeve:

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *