Dëmtohet Icardi, humb miqësoret me Argjentinën

Updated: 09:37 - Nëntor 6, 2017

Barazimi me Torinon i ndaloi hovin Interit, por edhe sulmuesit kryesor Mauro Icardi.

Argjentinasi i cili dha asistin Eder  për golin e barazimit,  ka pësuar një dëmtim që do e lë jashtë kombëtares argjentinase për dy sfidat miqësore të programuara ndaj Rusisë dhe Nigerisë.

Lajmi u konfirmua nga Federata Argjentinase e Futbollit ndërsa lojtari do kryej vizitat për të mësuar dhe shkallën e dëmtimit.  

 

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *