Del Piero drejt rikthimit në Europë, gati firma në Skoci me gjigandët e Celtic

Updated: 12:02 - Korrik 8, 2014

Legjenda e Juventusit, Alessandro Del Piero mesa duket do të kthehet të luajë përsëri në futbollin evropian. Sulmuesi i njohur italian thuhet se është në prag të marrëveshjes me gjigandin skocez, Celtic. Del Piero i cili kaloi një sezon të suksesshëm në Australia te skuadra e Sydney tashmë do të rikthehet në europë

Ish sulmuesi thuhet se i ka kontaktuar vetë drejtuesit e Celtic, skuadër për të cilën gjithmonë ka patur simpati. Krerët e ekipit skocez i kanë propozuar Del Pieros një kontratë një vjeçare joshëse dhe se marrëveshja pritet të përfundojë shumë shpejt.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *