Champions League, ja çiftet në fazën çerekfinale

Updated: 12:26 - Mars 17, 2017

Është hedhur në Nion të Zvicrës shorti i fazës çerekfinale të Champions League. Ky short ka rezultuar i pamëshirshëm për ekipet e mëdha që përcaktoi çiftet çerekfinaliste nga ku do të dalin skuadrat që do të vijojnë rrugëtimin mes katër më të miravë të Ligës së Kampioneve.
Atletiko Madrid – Leister Siti
Borusia Dortmund – Monako
Bajern Mynih – Real Madrid
Juventus – Barcelona
Takimet e para luhen të martën më 11 dhe të mërkurën më 12 prill, kurse të kthimit një javë më pas (18 dhe 19 prill).

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *