Sport

 • Ferrari ”kërcënon” me largim nga F1

  Ferrari do i japë lamtumirë Formula 1 nëse nuk do miratohen propozimet e bërë për të ndryshuar dizajnin e motorrit. Gjatë një konference me investitorët, presidenti i Ferrarit, Sergio Marchionne ka...

 • Genoa-Sampdoria kryesfida e javës në Seria A

  Derbi mbetet një derbi pavarësisht pozicionimit në rënditje. Kryesfida e javës së 12 në Seria A  luhet sonte në mbrëmje në Luigi Ferrari, ku Genoa pret rivalët e qytetit Sampdorian. Edhe...

 • Messi i “rekordeve” 600 ndeshje me Barcelonën

  Mbrëmjen e sotme La Liga ofron një duel interesant ku Barcelona pret Sevillan në një sfidë që premton spektakël. Takimi i sotëm është i veçantë për yllin e Barcelonës Lionel Messi-n,...

 • Dortmund-Bayern, një “El Clasico”gjermane

  Dortmund-Bayern është kthyer në një klasike të futbollit gjerman, dhe java e 11 e Bundesligës, përballë sot në 18:30 dy nga skuadrat më në formë për momentin në Gjermani. Bayern i...

 • Januzaj grumbullohet për miqësoret e nëntorit

  Adnan Januzaj është risia e trajnerit të kombëtares belge, Roberto Martinez. Kosovari i cili ka zhvilluar vetëm dy takime zyrtare me kombëtaren, është grumbulluar nga tekniku për miqësoret ndaj Meksikës, më...

 • Nuk ia del “Reshit Rusi”, Vllaznia-Skënderbeu luhet në Korçë

  Ka përfunduar “telenovela” se ku do zhvillohet takimi midis Vllaznisë dhe Skënderbeut. Takimi i programuar të luhet në Shkodër, ka marrë një kthesë të papritur nga zyrtarët e FSHF. Ndeshja do...

 • E fiksuar pas “Mario-s”

  Fanny Neguesha, modelja belge që para 3 vitesh shoqërohej me sulmuesin italian Mario Baloteli, ka filluar një histori dashurie me një tjetër futbollist dhe për koicidencë dhe me të njëjtin emër...

 • Jose Mourinho mohon akuzat për mashtrim me taksat në Spanjë

  Menaxheri i Manchester United, Jose Mourinho, ka mohuar se do t’i paguajë para shtetit spanjoll për mashtrim me tatimet gjatë kohës kur ishte në krye të Real Madridit. Ai akuzohet se...

 • Bayern i rikthehet “pistës” Sanchez

  Bayern Munchen është e vendosur t’i rikthehet negociatave për të nënshkruar me futbollistin e Arsenal, Alexis Sanchez, raporton ESPN. Bavarezët interesoheshin për kilianin që në merkaton e verës por dështuan ta...

 • Real Madrid sfidon Barcelonën, kërkon Coutinho-n

  Real Madrid po shpreson të parakalojë Barcelonën për nënshkrimin me yllin e Liverpool, Philippe Coutinho, shkruan “Mundo Deportivo”. Barcelona po ushtron presion për futbollistin brazilian për ta marrë atë që në...

« Faqja e MëparshmeFaqja Pasuese »