Kryesore

 • Manolas i thotë jo Zenitit

   Kostas Manolas nuk do të firmosë për Zenitin. Dukej një operacion i mbyllur me Romën që do të arkëtonte 40 mln Euro bashkë me bonuses por negociatat kanë dështuar në sekondat...

 • Eleminohet Portugalia, Kili kualifikohet në finale

  Kili është skuadra e parë finaliste e Kupës së Konfederatave, që po zhvillohet në Rusi.  Amerikanolatinët arritën  të kualifikohen përballë  Portugalisë së Cristiano Ronaldos, në një ndeshje e cila u përcaktua...

 • Milan godet sërisht në merkato, merr Andrea Conti-n

  Milan nuk di të ndalet në merkato. Kuqezinjtë janë fare pranë transferimit të mbrojtësit të Atalantës, 23 vjeçari sapo  zhvilloi Eropianin U21 në Poloni, pritet  të paraqitet në Milano për të...

 • Inter kërkon mbrojtësin Jose Gimenez

  Nga 1 korriku Inter do të jetë skuader e lirë për të transferuar lojtarë, sepse skadon edhe denimi i vendosur nga FIFA. Drejtuesit e skuadrës italiane janë në kërkim të një...

 • Arrestohet talenti i Bayern, ushtroi dhunë mbi gruan

  Talenti i skuadrës së Bayern Munchen, Kingsley Coman, është arrestuar nga policia ditën e djeshme pasi ka ushtruar dhunë mbi gruan e tij. Policia ka arrestuar futbollistin francez me akuzën dhunë...

 • Eros Grezda zyrtarisht lojtar i Osijekut

  Futbollisti i Kombëtares shqitpare, Eros Grezda është zyrtarisht tashmë lojtar i Osijekut. Sulmuesi i talentuar sezonin e kaluar ishte pjesë e Lokomotiva Zagrebit, ndërsa ka kaluar tek një tjetër skuadër kroate...

 • Milinkoviç në krye të Partizanit

  Mladen Milinkoviç do të jetë trajneri i ri i Partizanit. Trajneri që udhëhoqi Luftëtarin drejt vendit të katërt në renditje që në sezonin e parë të debutimit në Superligë, ka bindur...

 • Francesco Totti nuk tërhiqet…synon kampionatin japonez

  Ylli italian Francesco Totti, i cili u largua nga Roma ne moshen 40-vjecare, pasi kishte luajtur per 25 sezone me fanellen e klubit romanist, eshte ne diskutime per te kaluar me...

 • Kampionati Europian U 21, Gjermania eleminon Anglinë dhe kalon në finale me 11- metërsha

  Gjermania siguroi nje bilete per ne finale te kampionatit Europian U 21 qe po zhvillohet ne Polono, duke eleminuar Anglinë pas goditjeve te 11 metershave, Koha e rregullt perfundoi ne ekuiliber te plote...

 • Milani përforcohet me Fabio Borinin

  Milani realizon një tjetër goditje në merkato. Kuqezinjtë nuk dinë në të ndalen në merkato, pas transferimit të Musachio, Rodriguez, Kessie dhe Andre Silva, klubit italian ka arritur të sigurojë dhe...

Faqja Pasuese »