Bayern i rikthehet “pistës” Sanchez

Updated: 18:12 - Nëntor 3, 2017

Bayern Munchen është e vendosur t’i rikthehet negociatave për të nënshkruar me futbollistin e Arsenal, Alexis Sanchez, raporton ESPN.

Bavarezët interesoheshin për kilianin që në merkaton e verës por dështuan ta transferonin atë në “Allianz Arena”.

Alexis ishte pranë kalimit tek Manchester City por marrëveshja nuk u arrit. Megjithëse sulmuesi kilian është shprehur hapur për tu larguar në Janar nga Arsenal dhe Bayern po e vëzhgon situatën rreth tij.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *