Barcelona transferon mbrojtësin Nelso Semedo nga Benfika

Updated: 18:36 - Korrik 14, 2017

Fundi ka mbushur boshllëkun e lënë nga largimi i Dani Alves në verën e vitit 2016. Një lojtar tjetër po vjen për të operuar krahun e tyre. Blerja e re e quajtur Semedo ka debutuar me klubin e tij në moshën 22-vjeçare në nivelin më të lartë.

Semedo qëndron me aftësitë dhe energjitë e tij për të mbështetur mesfushorët e tij dhe për të sulmuar, duke mos e kthyer kurrë mundësinë që të përfshihet në anën tjetër të fushës, e cila ndonjëherë mund të merret me nënshkrimin e Nelson Semedo nga Benfica, Barcelona me ne shfrytëzohet nga kundërshtarët. Semedo është i talentuar me top dhe zotëron një aftësi të madhe për të dribluar me përpikmëri.

Sezonin e kaluar, ai ka kontribuar në sulmin e Benfica me vetëm dy gola, por me 12 asis gjithashtu, duke fituar kurorën e talentin më të shkëlqyer të Portugalisë në 2016-17. Talentet e tij janë vërejtur nga klubet në Premier League dhe LaLiga dhe gjithashtu janë admiruar nga Fernando Santos, i cili e bëri ate një lojtar të Portugalisë. Semedo është sigurisht një talent dhe ka një të ardhme të madhe përpara tij, por për të mbushur boshllëkun dhe hijen e Dani Alves nuk do të jetë një detyrë e lehtë.

/oranews.tv/

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *