Atletico Madrid pret biletën për në gjysmëfinalen e Champions League

Updated: 22:47 - Prill 18, 2017

Atletico Madrid ka siguruar gjysmëfinalen e madhe në Champions League.

Spanjollët arritën që t’i rrëmbejnë një barazim në Angli skuadrës Leicester Cityt, barazim ky që i dërgon ata në fazën tjetër.

Ndeshja u mbyll me rezultatin e barabartë 1-1 me golat e shënuar nga Jamier Vardy për vendasit dhe Saul Niguez për mysafirët.
Takimi i parë kishte përfunduar me fitore të madrilenëve me rezultat minimal 1 me 0.

/oranews.tv/

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *