Arsenal arrin marrëveshjen për Lemar, vjen në Janar

Updated: 08:40 - Shtator 8, 2017

Arsenal raportohet se ka arritur një marrëveshje me Monaco për të nënshkruar me talentin Thomas Lemar në merkaton e dimrit.

Futbollisti francez gjithashtu ka arritur një marrëveshje me topcinjtë, duke firmosur me klubin anglez një kontratë 5 vjecare nga ku do të përfitojë 250 mijë paund në javë, shkruan “Daily Star”.

Me ardhjen e Lemar, duket e pashmangshme shitja e Alexis Sanchez i cili nuk ka rinovuar ende me Arsenal dhe kontrata e tij përfundon në qershor të 2018.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *