Andres Iniesta “përjetë” me Barcelonën

Updated: 15:57 - Tetor 6, 2017

Andrés Iniesta, kapiten i FC Barcelona, ka gjetur akordin me drejtuesit e klubit per te rinovuar “perjete” me klubin e tij te vetem, beri te ditur te premten Barça.

Sipas klubit katalan, kontrata do te jete deri ne terheqjen nga futbolli te mesfushorit spanjoll te sekleksionit.

“FC Barcelona dhe Andrés Iniesta kane gjetur akordin per zgjatjen perjete te kontrates mes te dy paleve”, theksonte klubi ne nje njoftim zyrtar.

Kontrata aktuale e Iniesta (33 vjec) eshte deri ne qershor te 2018./ATA/

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *